Keynote podzim 2019

V nadpisu jsem si dovolila použít slovo Keynote, což je mezi lidmi orientující se ve firmě Apple velmi významný a důležitý pojem. Zkráceně se jedná o takovou předváděcí akci, kde Tim Cook ukazuje produkty, na kterých jeho podřízení po celý uplynulý rok pracovali.

Z toho důvodu jsem se rozhodla napsat o změnách, které nastaly u modelů iPhone 11 a iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max.
iPhone 6 černý

Začněme tedy iPhonem 11. Hned na první pohled by nás mělo překvapit, jaké barvy se Apple rozhodl představit, je to jaksi takový náznak, že se zřejmě už nedrží klasické černé a bílé, ale tentokrát jich představili u tohoto modelu 6, to tedy fialovou, žlutou, zelenou, černou, bílou a červenou (product red podporující nadaci bojující s virem AIDS). Opět nezklamali s fotoaparátem, se kterým prý už těžko uděláme špatnou fotku, nabízí dvojitou fotosoustavu, ultraširokoúhlé fotky. Oba objektivy – širokoúhlý i ultraširokoúhlý – mají 12MP. Nový režim dokáže logicky pohltit větší zorné pole, to je výhodou třeba u focení skupin, kdy se lidé na sebe nemusí tolika mačkat. Noční režim je také nový skvost, dokáže si automaticky fotku podsvítit, abychom na vyfocené fotografii viděli věci co nejjasnější. Větší rychlost i kvalita ovládání je samozřejmost snad pro každý nový model. Větší voděodolnost, údajně vydrží skoro 30 minut ve hloubce až 2 metrů, dvakrát více než předchozí model. V balení sice nedostanete 18 W nabíječku, ale je tu ta možnost ji přikoupit, za půl hodiny vám dobije mobil na 50 %. Je všeobecně známá věc, že se iPhone nabíjí mnohem rychleji do tich 50 %, poté se nabíjí pomaleji. S jedním telefonem se spárují dvoje bezdrátová zařízení.
iPhone 4 černý

iPhone 11 Pro Max je velmi podobný model, nicméně má větší uhlopříčku, trojitý fotoaparát, kde má krom již dvou zmíněných objektivů ještě teleobjektiv. Je téměř srovnatelný s iPhonem 11 Pro, až na velikost. Obě varianty jsou nabízeny v 64, 256 i 512 GB verzi, je jen na vás, do čeho se hodláte investovat. Další informace doporučuji dohledat na webu.