Coca Cola jako pomocník

Coca Cola má vyšší míru kyselosti než většina konkurenčních nápojů. Díky tomu nachází své využití i jinak, než jen jako nápoj. V mnoha praktických situacích umí nahradit jiné přípravky a vyřešit tak dost problémů, které se běžné domácnosti občas prostě nevyhnou.
Coca Cola, víčka
·         Dokáže vyčistit mastné fleky, nebo také skvrny od krve na textiliích. Milovníci červeného vína jistě ocení, že pokud se objeví kapička vína na oblečení, hravě si s ní poradí.
·         Ne všechny přípravky na mytí oken vždy fungují dokonale. Zapomeňte na klasickou okenu a na sklo nastříkejte Colu. Uvidíte, že okno bude čisté a beze šmouh.
umýt, úklid
·         Není vůbec jednoduché udržovat nerez na pohled čistý. I přes každodenní leštění se objevují šmouhy ať už na desce, na kohoutku u dřezu, jednoduše kdekoliv. Zkuste příště místo běžného čistícího prostředku nastříkat nerezovou plochu tímto pomocníkem a následně vyleštit. Výsledek zaručeně překvapí.
·         Časté používání rychlovarné konvice způsobuje vodní kámen. Dá se ho zbavit mnoha způsoby, ale překvapivě i s pomocí tohoto nápoje. Stačí nalít 1 litr do konvice, nechat převařit, vylít a konvice je jako nová.
·         Mimořádně užitečná je hlavně při mytí nádobí. Jsou situace, kdy si myčka neporadí se zaschlou mastnotou a vy musíte hrnce drhnout ručně. Je to vyčerpávající. Pro příště namočte hrnce do Coca Coly a nechat pár minut odstát. Mytí nádobí pak bude mnohem snazší.
kohoutek, nerez
·         V případě, že jste se stali obětí žertíku a někdo vám nalepil do vlasů žvýkačku, nemusíte je hned stříhat. Stačí na 5 minut namočit do Coca Coly a žvýkačka povolí sama. Navíc když si s ní jednou za čas vlasy umyjete, jejich barva bude vyživená a lesklá.
·         V jistých situacích je lepší než tisíc doktorů. Při zácpě a bolesti břicha pomůže 1dcl a nevolnost je pryč. Ne však víc, neboť vyšší míra cukru obsažená v tomto nápoji také může vyvolat větší potíže. V malém množství ale opravdu pocítíme zklidnění bolesti.