Nezařazené

Přírodní péče o vlasy

Pokud se rozhodnete pro změnu a vyhodíte všechnu chemickou kosmetiku na vlasy, možná budete překvapení. Přírodní péče o vlasy se chová trochu jinak, ale nemusíte se bát. Pokud si vyberete správný typ prostředků pro péči o vaši hřívu, budete naprosto spokojeni. Vlasy sice budou trochu jiné, zároveň však budou zdravější, budou se vám lépe česat a možná vám bude držet i nějaký ten účes.

žena příroda

  1. Šampon

Pokud chcete přejít na přírodní šampon na vlasy, pak si nejprve musíte zvolit, zda chcete šampon klasický tekutý, nebo šampon v podobě tuhého mýdla. Pro kratší až středně dlouhé vlasy je vhodný ten tuhý, se kterým se skvěle pracuje. Většinou méně pění, avšak myje dobře. Tyto šampony je lepší opláchnout kyselým oplachem – zředěným octem nebo třeba malinovým octem. Přírodní tekuté šampony se chovají vlastně skoro stejně jako ty klasické co známe. Jen neobsahují silikony, parabeny a jsou postavené na přírodních látkách.

přírodní šampon

  1. Péče o vlasy

Následná péče o vlasy, aby byly lesklé, jemné a pružné je také důležitá. Opět je hodně podobná té klasické, jen založená na přírodních surovinách. Tak třeba na přírodním arganovém oleji či makadamovém oleji. Tyto dva jsou ostatně hvězdami v péči o vlasy a často se vyskytují i v klasické kosmetice na vlasy. Vhodný je také kokosový olej na vlasy. Kokosový olej je asi nejvíce dostupný, má ho v kuchyni většina z nás. Pomůže vám proti roztřepeným konečkům, stačí jej rozehřát mezi prsty a vetřít do konečků vlasů. Můžete z něj také udělat výživný regenerační zábal, který si necháte přes noc a poté umyjete. Rostlinné oleje také můžete smíchat s dalšími ingrediencemi vytvořit tak masku na vlasy. Často se míchají s vajíčkem, citronem, heřmánkem a dalšími přírodními látkami.

Pokud se rozhodnete používat přírodní kosmetiku a chcete mít vlasy barvené, pak zvolte k barvení čistou henu, která o vlasy navíc i pečuje.