Je webová stránka firmy skutečně nezbytná?

Každý majitel firmy chce, aby právě jeho podnik byl na trhu úspěšný. To však rozhodně není nic jednoduchého. Dalo by se totiž říci, že jsme prakticky přesyceni výrobky, a přijít s nějakým novým, neotřelým nápadem, který zaujme, je stále těžší.

Je tedy nutné využít všechny možnosti pro přilákání zákazníků, které máme k dispozici. K těm klasickým, jako jsou nejrůznější reklamy či jiné propagační metody, se přidaly i internetové stránky, jako například https://www.seoconsult.cz/seo-reklama nebo https://www.seoconsult.cz/seo-optimalizace-jak-na. Ty s rozvojem internetu a jeho stále se zvyšující dostupností nabývají na důležitosti.

zapnutý monitor s několika fotografiemi

Je totiž faktem, že dnes již prakticky nikdo nevlastní Zlaté stránky, kde by našel adresy a telefonní čísla jednotlivých firem. Místo toho se vše dnes vyhledává na internetu. A není divu, je to mnohem rychlejší a pohodlnější. K tomu je všem nutné, aby zde daná firma byla.

Je ale její přítomnost na síti skutečně tak důležitá? Na to se ptají zvláště majitelé malých rodinných firmiček, kteří nemají příliš zájmu expandovat. Koneckonců, poskytují své výrobky či služby v jednom malém krámku, o kterém místní vědí. K čemu by jim tedy byla webová stránka?

možné rozložení vzhledů webové stránky

To je jistě na první pohled dobrá úvaha, avšak má malý nedostatek. Lidé totiž na internetu nehledají pouze adresu prodejny firmy či její výrobky, ale také například otvírací dobu. Ne každému se totiž chce jít k prodejně jen proto, aby zjistili, že je zavřeno.

Navíc nelze pominout fakt, že tak můžeme přilákat i zákazníky, kteří jsou zde například na dovolené či jen projíždějí, a kteří by jinak o našem obchůdku nevěděli. Tím pádem toho prodáme více a budeme mít i větší zisk.

Pokud jde o cenu, dnes existují servery, které nabízejí vytvoření webové stránky zdarma. Jistě, můžete si vybrat pouze z omezeného množství šablon a vzhledů, ale věřte, že i tak se to vyplatí