Finance

V životě každého hrají finance velice podstatnou roli, řekla bych až zásadní. Jsou dvě základní skupiny lidí, ti, co finance mají a ty, co je nemají. Ti první si žijí šťastně a celkem spokojeně na své nahrabané hromádce těchto papírků používaných ke zjednodušení svých životů a životů svých blízkých. Někteří jsou milosrdní a kapičku ze svých financí kápnou i tam, kde je potřeba, ať už přispějí na invalidní vozík postiženému dítěti, nebo místnímu sportovnímu klubu.
padající eura v balíčku z komína Eur
Jim to neuškodí a jinde to pomůže. Navíc se zviditelní a to přeci není k zahození, především, když, je místním podnikatelem. Je to dobrý způsob, jak o sobě dát vědět. Navíc se to odečte z daní. No, prostě super. Každou chvíli nový vůz, luxusní oblečení i obutí, šperky a nejmodernější elektronické hračky jako telefony a podobně jsou obyčejnou spotřební věcí na chvilinku, určující styl dotyčného.

Potom tu máme ještě tu druhou skupinu, čítající mnohem více osob, než skupina první. Ti lepší z této skupiny si žijí vcelku přijatelný život, občas se pobaví kinem nebo divadlem a dovolenou. Po zbytek roku chodí do práce a snaží se si ji udržet. Jinak by jejich finanční úroveň klesala a následkem toho, by byli ohroženi chudobou a bídou. A pokud se už někdo dostane tak hluboko, že je v úrovni bídy, hrozí mu akutně nerozumné a nesplatitelné finanční problémy, do kterých se dostane pro to, aby si mohl pořídit něco určitého, potom zaplácává jednu půjčku nebankovní jinou nebankovní půjčkou, které mají velmi vysoké úroky a těžko se splácejí. Často se splátkami týdně a ne měsíčně. Život bez finančních prostředků je velmi těžký, snadno se spadne na dno, ale dostat se z něho je horší, často až nemožné.
zasazené bankovky v záhonku

Proto si každý dávejte pozor, ať se nedostanete do bláta tvořeného z dluhů, finančního začarovaného kruhu, ze kterého se hodně špatně dostává.

 

5/5 - (5 votes)