Potíže s mobilem. Mohu si některé vyřešit sám?

Mobilní telefon je jistě doplněk do ruky každého z nás. Dáváme svým blízkým vědět, kde se zrovna nacházíme, domlouváme schůzky s kamarády, jen tak si s nimi posíláme zprávy a sledujeme novinky na sociálních médiích. Někteří z nás potřebují mít mobil u sebe, abychom mohli vyřizovat pracovní hovory, objednávky a podobně.

 

mobil v autě

 

Může se velice jednoduše stát, že dříve nebo později budeme mít s mobilem nějaké problémy. Zejména v případě, že jste si koupili smartphone za pár kaček. Ať už problémy softwaru nebo hardwaru, některé tyto problémy si můžete jednoduše vyřešit sami doma. Které a jak? Jedná se hlavně o chyby softwaru. Pokud se nejedná o nějakou fatální chybu, kterou by vyřešil pouze technik, dá se problém jednoduše identifikovat a následně vyřešit.

 

Prvním problém, se kterým se můžete setkat je sekání a zpomalení zařízení. První věc, kterou musíte zkontrolovat, je kapacita úložiště. Tu zkontrolujete jednoduše v souborech a můžete se rovnou i podívat, jaká je vaše spotřebovaná kapacita úložiště. Většinou nejvíce místa zabírají fotografie. Na různých akcích nebo dovolených si jich nafotíme klidně i stovky, a ty pak zabírají všechno místo, které máme k dispozici. v dnešní době se doporučuje si kupovat mobilní telefon s úložištěm větším, než 100GB. Také velké množství aplikací vám může mobil velice rychle zaplnit. Když zjistíte, že jste téměř na konci kapacity úložiště, ihned začněte mazat nepotřebné aplikace a fotky. Fotky, které si chcete nechat si přes USB kabel přesuňte do počítače nebo na nějaké jiné úložiště.

 

žena používá mobilní telefon

 

Další věc, kterou byste měli často provádět je restart systému. Ten pomůže telefonu vyčistit všechna nepotřebná data a dočasné soubory, které by mohly zaplňovat operační paměť. Doporučená velikost operační paměti je pro dnešní standardy 4-6GB. Nebo si nainstalujte aplikaci, která je schopna vám operační paměť vyčistit.