Zábradlí ke schodišti

Zábradlí je nedílnou součástí schodiště a nutně musí u každého schodiště být. Díky zábradlí se předchází jakémukoliv pádu ze schodů a slouží jako opěrný bod při scházení schodů. Díky zábradlí uděláte také kolaudaci domu a nemusíte se bát, že by kolaudace nedopadla. Navíc zábradlí je také estetický prvek a není radno ho vybírat ve spěchu, ale spíš se nad jeho realizací zamyslete.

Zábradlí

Zábradlí na schodiště je v dnešní době spíš moderní prvek, který má ovšem všechny potřebné vlastnosti co má zábradlí mít. Díky moderní době se dá zábradlí udělat z mnoha materiálu a také se dá libovolně kombinovat. Vždy však záleží na tom, kam zábradlí chcete umístit. Pokud budete dávat zábradlí do venkovního prostředí, tak volit dřevo, není úplně dobrá volba. O dřevo se totiž musíte během let starat a díky povětrnostním podmínkám dochází k jeho znehodnocení. Pokud péči zanedbáte, tak se ze zábradlím můžete rozloučit. Ideální volba materiálu do venkovních prostorů je ocel, nebo nerez. Ocel musí být samozřejmě ošetřená nějakým nátěrem, nebo nejlépe komaxitem.

Zábradlí (2)

Pokud zvažujete zábradlí do vnitřních prostorů, tak je dobré volit takové, které je podobné schodišti. Zábradlí by mělo kompletně dotvářet schodiště a mělo by k sobě pasovat. Také by mělo dobře doplňovat vnitřní prostory a mělo by ladit i s vnitřním vybavením a nábytkem. Schodiště a zábradlí by měli být dominantou místnosti a každý, kdo do pokoje vejde, by měl být příjemně překvapený. Mělo by ho oslovit na první pohled a mělo by být hlavně esteticky vyladěné.

Pokud tedy přemýšlíte o volbě zábradlí, tak navštivte webové stránky kmkdesing, kde najdete mnoho druhů zábradlí a to včetně schodišť. Navíc zde mají nafoceny fotografie, které jsou přímo od zákazníků a můžete si tak udělat obrázek o tom, jak dané zábradlí vypadá a zda by se hodilo k Vám domů. Samozřejmostí však je, že zákazník je u této firmy na prvním místě.