Jak ochránit vodu na koupání?

Každý, kdo má zahradu nebo alespoň malý dvorek u domu, si může pořídit svou vlastní koupací plochu. Nemusí se dokonce jednat ani o nic drahého.

Jak ochránit vodu na koupání?

Léto je většinou ve znamení veder, a tak je důležité nejen dodržovat pitný režim, ale zároveň se snažit zvlhčit i kůži. Jasně, můžete se sprchovat několikrát denně, ale to není ono. Schladit se dá i venku, třeba na přehradě, v řece nebo v rybníku. Jenže je zase nutné se nějak dostat a nemusí to být zrovna blízko, což situaci notně komplikuje. Proto je ideální pořídit si vlastní koupací plochu na zahradě. Není nutné, aby to byl velký projekt, bohatě postačí nadzemní bazén. Je pravda, že ani ty největší nejsou díky svým rozměrům vyloženě přizpůsobeny pro plavání, ale ke zchlazení jsou více než dostačující.

Voda

Jenže má to jeden háček, vodu v nich je potřeba udržovat co nejčistší, což není na jednu stranu příliš složité, na tu druhou je však nutné na to pamatovat. Zapomenutí by vás totiž mohlo dostat až ke kožnímu lékaři. Proto používejte vhodnou bazénovou chemii.

Kterou si zvolit?

Je pravdou, že preparátů, které mohou dokonale vyčistit vodu, je více než dost. V případě, že tápete a nemáte k tomu žádný názor, vezměte něco, co obsahuje chlór. Chlór je jako dezinfekce skutečně výborný a dokáže vyčistit v malé koncentraci i větší koupací plochu. Díky tomu i ušetříte. Ovšem pozor. Není příliš voňavý a rovněž může dělat problémy na kůži. V tom případě je lepší poohlédnout se po kyslíkových přípravcích, respektive začít zvažovat koupi mořské soli. Ta je na citlivou pokožku jako dělaná. Jenže sama o sobě nestačí. Ještě potřebuje ke správnému fungování solonizační jednotku. A ta není zrovna levná.

Žena v bazénu

Nečistoty viděné jen pod mikroskopem zlikvidujete chemií, ale je potřeba se postarat o velké nečistoty. Během dne je potřeba je z hladiny dostat pomocí síťky a přes noc pak můžete jejich dopadání na hladinu zabránit pomocí bazénové plachty. Jedná se o docela levnou, avšak maximálně praktickou záležitost. Ta navíc ve své solární verzi dokáže vodu během dne i ohřívat.