Investování není pro každého

Mnoho lidí se každým rokem bezhlavě pouští do investování, přesto s minimem znalostí a zkušeností a s téměř totožným koncem, který je od dalšího investování odradí. Přitom i začátečníci, kteří mají základy investování v malíčku, mohou v začátcích velmi snadno podcenit situaci a o svou investici přijít. Je to ale naprosto v pořádku, investování na burze není nic jednoduchého, kdyby bylo, investoval by každý.

růst výnosů

Pokud se rozhodneme investovat do českých akcií, máme na výběr ze dvou českých burz – Pražské burzy a RM-SYSTÉM. V případě, kdy je pro vás investování na českých burzách přeci jenom moc skromné, můžete se poohlédnout po zahraničních burzách. Větší nabídka, však znamená větší investice, větší výnosy, ale i větší finanční ztráty – na to pozor! Kvůli obchodování na zahraničních burzách však není potřeba jezdit do zahraničí. Na zahraničních burzách celkem běžně můžeme narazit na české obchodníky s cennými papíry. Základy potřené pro investování je možné získat v IM academy.

 

Kde se dá s akciemi obchodovat?

Se zahraničními akciemi se obchoduje pomocí zahraničních burz, které jsou dostupné v elektronické podobě pomocí licencovaného obchodníka. Najde se celá řada zahraničních burz, kde je možné obchodovat i z České republiky.

graf investic

Přesto však nemůže obchodovat na zahraničních burzách každý. K uzavírání obchodů na burze mají oprávnění jen členové tamní burzy. Čeští obchodníci tak musí patřit mezi přímé členy dané zahraniční burzy, případně obchodovat pomocí prostředníka.

 

Ještě než přijde finální verdikt, je zapotřebí zvážit pro a proti, které jsou úzce spojené s konkrétní investicí. Důležitý je i časový horizont, očekávání od dané investice a rizika, které je daný investor schopen podstoupit a ustát. Investování tak rozhodně není pro každého, zachovat chladnout hlavu a čistou mysl v těžkých chvílích umí jen skutečný profesionál.