Firemní stroje

Jestliže máte ve firmě stroje, tak je zapotřebí se o ně pravidelně starat, aby Vám nadále dobře sloužili a zbytečně se nezvyšovaly provozní náklad.

Firemní stroje

Údržba

Většina firem potřebuje pro svou práci nějaké stroje, protože ty mnohdy opravdu rapidně předeženou lidskou sílu v rychlosti, výdrži a celkové efektivitě, a proto je pokrok nevyhnutelný a posouvá naše lidstvo neustále kupředu. Díky tomu je například strojírenství na velmi vyspělé úrovni, kdy výrobky tvoří automatizované stroje, čehož je docíleno za pomocí počítačového řízení.

práce na soustruhu

Takové stroje zvládají bez problémů vyrábět obrovské série, a to s naprostou přesností. Na druhou stranu stojí takový stroj mnoho financí, přičemž se časem určitě vyplatí, ale pokud chcete, aby takový stroj fungoval spousty let bez problémů, tak se o něj musíme pečlivě starat a seřizovat jej. K tomu jsou ve firmách speciální zaměstnanci, protože jen správně fungující stroj může vyrábět přesné výrobky a odvádět skvěle práci. Rozhodně se proto musí dodržovat servisní intervaly a průběžné kontroly. Servisní intervaly předepisuje výrobce a skutečně mají smysl.

Sledování údajů

Pokud chcete mít dobrý přehled o dění Vašeho stroje, tak rozhodně využijte systému pro sledování strojů, který Vám zobrazí veškeré potřebné informace. Vždy budete vědět, kdy provádět údržbu, protože systém spolehlivě počítá motohodiny, což je skvělí ukazatel pro odpracovanou dobu daného stroje. Tohoto systému je více druhů, takže sleduje vozidla i stroje, což je ve spoustě firmách opravdu potřeba a jistě tuto možnost oceníte.

stavební stro

Je to proto, že budete mít neustálý a aktuální přehled o firemních stojích, což zajistí jejich bezproblémový chod. Můžete sledovat i detailní informace, což je třeba tlak mazání, ovšem ten je klíčový, protože jinak hrozí nepříjemné zadření. Není problém ani na podrobném sledování pohonných hmot, kde vidíte jejich spotřebu a teplotu, čímž se dá ušetřit dost peněz. Navíc zabraňuje krádežím pohonných hmot, což je velmi důležité, protože zloději nafty jsou všude a mají vychytané postupy.