Výlet s vozem z půjčovny dodávek do Českého krasu

Transportní dodávky se pronajímají obvykle kvůli přepravě nákladu při stěhování, nákupu nábytku a velkých domácích spotřebičů nebo pro vyklízení bytových či nebytových prostor. Mohou však výborně posloužit i jako užitečné vozidlo při cestě na dovolenou s jízdními koly. Dodávka pojme více pasažérů a kola spolu se zavazadly zůstávají uvnitř nákladového prostoru, kde je vše chráněno a zabezpečeno před krádeží či povětrnostními vlivy, a tak je možné cyklistiku prokládat i pěšími výlety.

lom Amerika

Z půjčovny dodávek v Praze 6 nemusíte cestovat tak daleko, abyste prožili báječný víkend nebo delší časové období volných dnů. Praha je totiž obklopena velmi zajímavými přírodními lokalitami, zejména směrem na jih a na západ. Jižní směry jsou oblasti podél dvou významných řek a můžeme je souhrnně nazývat jako Posázaví a Povltaví. Západně od Prahy stojí za zmínku zejména okolí Berounky, Křivoklátsko a Karlštejnsko.

hrad Karlštejn

Poznejte blíže Český kras – oblast v okolí okresního města Beroun je prosycena vápencem, ten se zde těžil na několika místech zejména v době průmyslové revoluce a byl zapotřebí pro průmyslové účely, např. v ocelárnách. Některé vápencové lomy byly zatopeny vodou, což je případ např. lomů „Amerika“ nedaleko Karlštejna, jiné lomy zůstaly v původní podobě, což jsou např. Čertovy schody nedaleko Koněprus. Tento zajímavý úkaz si nenechte ujít a stejně tak i Koněpruské jeskyně. Ty jsou přístupné veřejnosti včetně zajímavé vyhlídky do kopcovité oblasti Českého krasu.

Údolí řeky Berounky – s dodávkou můžete zamířit proti proudu Berounky a projet se pak tudy na kolech po vyznačených cyklostezkách. Doporučit bychom vám mohli trasu z obce Zvíkovec přes Hradiště a Čilou do Skryjí a dále do Týřovic a po silnici č. 201 do Nezabudic, Roztok, Křivoklátu, Zbečna, Račice a Nižboru. Berounka skýtá mnoho zajímavých vyhlídek, palouků, zalesněných úseků, skalisek a dalších míst, kde můžete obdivovat krásu přírody v její jedinečnosti.