Nezařazené

Sluchátka

Této potřebné věci je spousty druhů. Začněme tím, že uvedeme první dva nejrozšířenější, a to jsou tyto.
 
·       s celo ušními kryty (uzavřená a neuzavřená)
·       špunty
·       pecky
sluchátka s kabelem.jpg 
Uzavřená jsou s celo ušními kryty, kterým se říká mušle. Právě ty mají za úkol „odstínit“ okolní ruch, abyste se mohli soustředit jen a jen na zvuk. Je k nim potřeba tzv. Hlavový most, tedy něco, na čem obě „mušle“ drží. Víceméně občas se někdy místo hlavového mostu použije most týlní.
Neuzavřená pouští zvuk i ven, protože jsou mušle bez krytu. Má to jediný účel a to, aby se zvuk neměl od čeho odrážet zpět. Ještě existují mušle, které neobepnou celé ucho, ale na ucho se „položí“.
 
Pecková sluchátka dostanete většinou k přístroji zadarmo, a proto je také dobré je ihned zahodit a pořídit si něco kvalitního. Pecková sluchátka mají malé „mušličky“, dá-li se to tak nazvat a jen se do uší posadí. Výhoda je jen ta, že se vejdou do kapsy.
 
Do kapsy se vejdou také „špunty“. Ty tvoří dva malé mini špunty, většinou pogumované a ty se zasadí hlouběji přímo do ucha, čím eliminují okolní zvuky. Také mají výhodu, že jsou skladná, ale, upřímně řečeno, hodně na štíru s hygienou. Nemluvě o tom, že nemá každý stejné ucho, a tak mohou neustále vypadávat.
sluchátka u mobilu.jpg
 
Další dělení sluchátek může být podle hodně kritérií,  na což nestačí kapacita článku, takže je proletíme jen stručně. Mohou se dělit takto.
 
·       cena
·       přenos signálu
·       typ měniče
 
Cena je jasná, nejlevnější asi nebudou nejlepší, ale také to nemusí být zrovna ty nejdražší.
Přenos signálu je závislý na použití, pokud již dopředu víte, že je budete používat jen v pracovně k počítači, stačí drátový (kabelový) přenos. Pokud však chcete poslouchat i v kuchyni, nebi třeba ze vzdálenějšího zdroje, volte raději bezdrátový přenos.
A měnič? O tom již ví málokdo a většinou jej nezajímá. Co to vlastně ten měnič dělá? Nu, to nejdůležitější, mění elektrické signály na zvuk. Měničů je spousta, elektrodynamický, elektrostatický, tlakový, planárně magnetický atd. Atd. Nejrozšířenější je dynamický. S těmi sluchátky se setkáte nejvíce. Další dělení již nebudu rozebírat. A jaká sluchátka si tedy koupit? Taková, která vám „sednou“, jiná vás budou jen a jen otravovat. Máte-li možnost, zkoušejte a zkoušejte, předejdete tak možnému zklamání.