Nezařazené

Floridu prostě musíte zažít

Když navštívit Ameriku, určitě stojí za to navštívit Floridu

Florida není jen místo, kde mají sídla celebrity.

Výhodou Floridy je, že na Floridu můžete vyrazit kdykoli v roce a koupat se v moři a užívat si sluníčka, což v Evropě možné není. Na Floridě totiž panuje věčné léto. I přesto, že je to místo atraktivní, je tam poměrně levně.
cesta v Miami

Možností k užívání si je nepřeberné množství. Koupání, příroda, rybaření, potápění se, hraní golfu, jachtaření. Nabídka programů je bohatá. Úplně každý si zde přijde na to, co má doopravdy velmi rád. Snad jen těch historických památek zde není, ale to se ostatně týká celé USA. Kdo chce památky, nevyráží do Spojených států Amerických.


Florida je ideální také pro rodiny s dětmi. Park Disney World je jedinečný a tato zábava bude děti bavit určitě i více dnů.


západ slunce na Floridě

Naprosto jedinečné pláže


Co je ovšem na Floridě naprosto jedinečné, jsou pláže. Jsou překrásně bílé, písek je tak jemný, že příjemně křupe pod nohama. Na Floridě jsou skutečně nejkrásnější pláže světa. Velkou výhodou je pozvolný vstup do moře. Můžete sledovat kormorány a pelikány, běžně vidíte delfíny vyskakující nad hladinu. Děti velmi rádi sbírají malé mušličky, kterými se na některých místech doslova brodíte.


Na floridu můžete kdykoli v roce, ale nejvýhodnější je začátek podzimu, kdy je předsezóna. To znamená, že najdete mnohem levnější ceny za ubytování a hlavně tam v danou dobu nebude tolik lidí. Hlavní sezóna je na Floridě v zimě a pak na jaře, kdy na Floridu cestují především senioři.
odpočinek na pláži


Pokud vyrazíte na podzim, tak po období hurikánů, což je září. Místní bouře opravdu nejsou ničí příjemným.


Mnoho lidí pojímá návštěvu Spojených států jako dlouhodobou dovolenou. Procestovat celé USA skrz naskrz. Tato obrovská země je totiž natolik pestrá, že navštívit jeden stát, znamená poznat jen malý zlomek z celku. Pokud to taky tak máte, tak určitě nezapomeňte na překrásnou a prosluněnou Floridu.