Nezařazené

Víkend v Edinburghu

Pokud vás láká cestování a objevování nových míst, pak pro vás bude ideálním místem Edinburgh. Co takhle zde strávit nějaký ten víkend? Určitě nebudete ničeho litovat.
Ano, hádáte dobře. Řeč je o Skotsku. Nádherná krajina, vůně a kilty lákají nejednoho turistu. Edinburgh je považován za univerzitní město. Je pravda, že mnoho turistů raději jezdí do jiných měst, jelikož v Edinburghu bývá dost chladno a často se nad městem mihají přeháňky. Pokud se ale tepleji oblečete, vybavíte deštníky nebo pláštěnkami, pak určitě nebudete mít s ničím problém.
edinburgh skotsko
Výhodou je, že víkend opravdu stačí na prohlídku celého města. Ušetříte tím dokonce i nějaké ty peníze. Nejlepší způsob, jak se zde dostat, je pomocí letecké dopravy. Samozřejmě je i možnost jet autobusem, ale přiznejme si, kdo je rád celý ztuhlý a rozlámaný po dlouhé cestě? My tedy ne. 
hrad edinburgh
Co se týká ubytování, jde sehnat opravdu levně. Nic není zbytečně drahé, takže opravdu ušetříte. Mnohdy seženete slušné ubytování i s dobrou snídaní. Co si budeme povídat, kdo z nás by se nerad dobře najedl?
Velmi dobré je, pokud v Edinburghu využijete vyhlídkové autobusy. Dozvíte se mnoho zajímavých informací a je to rozhodně lepší, než si někde vypůjčovat auto a pak čekat dlouhé hodiny v nepříjemných kolonách.
Je zde mnoho překrásných míst, které určitě stojí za to vidět. Patří mezi ně například Princes Street, kde můžete například navštívit památník Waltera Scotta nebo jedno z největších nákupních center. Velmi hezký je také Edinburghský hrad, který pochází dokonce ze sedmého století. Nebo co takhle Royal Mile? Jedná se o několik ulic, které obsahují ty nejlepší a nejzajímavější památky celého města. Určitě je dobré, si je všechny v klidu projít.
skotsko město
Opravdu je zde mnoho míst, která určitě stojí za to navštívit. Pokud byste tedy rádi někam alespoň na víkend vycestovali, Edinburgh bude tím pravým ořechovým. Tak neváhejte‚
a určitě jej navštivte.