Nezařazené

Šetříme peníze jako studenti

Existuje celá řada projektů a programů, slev a nejrůznějších výhod pro studenty – stát i společnosti zkrátka chtějí podporovat všechny, kteří studují a zároveň vědí, že právě tihle jsou tím nejlepším zdrojem financí. Tak proč toho jako studenti nevyužít? Není to nic těžkého, stačí si přečíst, na co všechno se vztahuje hloupý ISIC, a můžete se doslova utrhnout ze řetězu. Často se ty slevy mění, a tak je dobré sledovat, kde všude máte nějakou šanci srazit cenu o pár korun dolů, byť se nejedná zrovna o life-saving chování, vždycky se těch pár ušetřených stovek hodí, minimálně na večer s přáteli.
asijské děvče

Cestování levněji

Pokud rádi cestujete a nevadí vám trocha diskomfortu, určitě zkuste procestovat Evropu a svět vlakem nebo autobusem, pro studenty je to někdy až o několik stovek levnější a celá řada výhod čeká i v dalších evropských státech – například v Paříži máte jako studenti přístup kamkoliv zadarmo, což je něco, co se vyplatí!
 

Jídlo levněji

Jestli si občas rádi dáte nějaký ten fast food nebo vám nevadí jíst pizzu párkrát do měsíce, nezapomeňte, že jako studenti máte celou řadu slev, kterou můžete uplatnit. Relativně levně se můžete takto najíst anebo klidně i využít slevy pro párty, na které nemůže 2+1 pizza chybět.
absolventi s klobouky
 

Pojištění levněji

Pojistné, zvláště to úrazové, se hodí vždycky, když se chystáte dělat něco nebezpečného nebo zkrátka máte i takové cestování. Nikdy nevíte, co se vám může stát a je dobré být pojištěný. A pokud hledáte to naprosto nejlevnější, tak studenti získávají celou řadu výhod jako u společností jako ISIC nebo i normálních pojišťoven, které vás zvýhodňují celou řadou produktů a hlavně cen.
stříbrný náramek 

Kulturní vyžití levněji

Studenti mají mnohdy zlevněný vstup do kin, divadel, muzeí, galerií, výstav, přehlídek. Levnější vstup dostanete i na festivaly, kluby, zkrátka všude, kde je nějaká ta energie a kultura. A jak říká skupina Elektrikk man, tady nejde o sex, ale o kulturu (především!). Tak neváhejte a podívejte se po okolí, kde všude můžete svůj vlastní status uplatnit.