Rolety den a noc mění vnitřní prostředí k nepoznání

Do odvětví stínící techniky vstoupily rolety den a noc MK rolety již před několika lety, šlo o zcela odlišný typ zastínění denního světla v místnosti, než na jaký byli lidé zvyklí. Do té doby kralovaly různé modifikace žaluzií, závěsů a rolet.

bytový interiér

Čím se liší rolety den a noc od žaluzií

Vytváří útulné prostředí – spousta firem prezentuje tyto výrobky na Internetu právě proto, že jsou ve srovnání s klasickými žaluziemi nesrovnatelné z estetického hlediska. Když totiž opatříte jakékoli okno, dveře, výklenek, světlík a podobné prostory, kudy prosvítá denní světlo, plechovými lamelami, budete mít doma pocit, že jste někde v kanceláři, ve fabrice, ve skladu, ve vrátnici, zkrátka na nějakém pracovišti, které je především funkční, a kde se na estetiku zas tak moc nehledí.

Dojem útulnosti nastává díky kombinaci látkových pruhů, které působí přirozeně, podobně, jako je tomu u závěsů či záclon. Je to dáno jednak barevným odstínem, s jejichž výběrem si můžete doslova vyhrát, tak i šíří pruhů. Pruhy nejsou příliš úzké a to je právě úskalí žaluzií, čím širší pruhy jsou, tím lépe je vnímáme jako přirozenou součást obytného prostoru. U rolet den a noc pak není nutné sáhnout po dalších závěsech či záclonách, samy o sobě vytváří dekorativní prvek, proto jsou tolik oblíbené na veřejnosti již řadu let.

dívka v okně

Jiné zastínění – další z důvodů, proč jim dáváme přednost, je jiná forma stínění. Pokud jste o nich nikdy neslyšeli, pak alespoň stručné vysvětlení jejich funkce: Jsou to dvě textilní vrstvy za sebou, které se mohou různě libovolně překrývat, a každou z vrstev tvoří pruhy střídavě průhledné a neprůhledné. Zastínění nikdy místnost dokonale nezatemní, ale vytvoří útulné prostředí (čehož nelze dosáhnout žaluziemi), a zároveň lépe zastoupí závěsy nebo záclony, které nemohou tak pružně regulovat množství světla v místnosti.