Zdravá strava se neobejde bez mladých výhonků rostlin!

Pěstování mladých výhonků rostlin, to je velký hit současnosti! Fandí mu nejen zastánci zdravého stravování, ale také všichni ti, které baví zahradničení, a třeba nemají jinou příležitost, jak si vypěstovat vlastní úrodu.
Klíčení semínek je totiž ten nejjednodušší způsob, jak sklízet vlastní zeleninu, aniž byste měli i ten nejmenší kousek půdy, a také je to jediný způsob, jak ji můžete získat již za pár dní.semena kukuřice
Ano, je to tak, je to rychlé, snadné a výsledky vás ohromí! Nezbývá tedy nic jiného, než to také vyzkoušet. Vaše tělo to jistě ocení, neboť výhonky obsahují celou pestrou škálu důležitých látek pro zdraví. Za všechny jmenujme například vitamíny, enzymy, minerály, stopové prvky, a samozřejmě i specifické druhy látek, které se u jednotlivých druhů rostlin liší. Takže pokud víte, že vašemu zdraví schází nějaká konkrétní živina, neváhejte si ji vypěstovat!

Každý může být zahradníkem!

To první a nejdůležitější, bez čeho se neobejdete, jsou samozřejmě semena na klíčení.
Ty můžete sehnat na mnoha různých místech. Ať už v drogerii, v obchodě s potřebami pro zahradničení, anebo ve specializované prodejně, především na internetu. V každém případě volte kvalitu, protože na té záleží, co sklidíte, a zda vaše úroda bude stát za to.klíčky sóje
A dejte si pozor, aby vaše semínka v žádném případě nebyla chemicky ošetřená. Moření je naprosto běžný způsob ošetření sadby proti škůdcům, a pakliže nakoupíte v obchodě se zahradnickými potřebami, může se vám stát, že koupíte mořený materiál, který vás následně přivede až do nemocnice. Vždy se tedy ujistěte, zda váš nákup neobsahuje žádnou chemii!
A když už budete mít to nejdůležitější, můžete začít s pěstování – semena vložte do vhodné nádoby, nechte je přes noc nabobtnat, a poté už jen proplachujte, za týden budete sklízet!
Na výhoncích si skvěle pochutnáte, ať už je sníte jen tak bez úpravy, anebo jako součást libovolného jídla.