Nezařazené

Vydejte si svou knihu sami

Žijeme v době, kdy už není nutné vydávat knihu jen přes renomované nakladatelství, ale před spisovateli se otevírá i možnost vydat si knihu samonákladem.
Pro vydání knihy cestou samonákladu existuje řada důvodů:
·                     Chcete si vše kolem vydání řídit sami (návrhy obálky, ilustrace, formát, propagaci…).
·                     Chcete vydávat v jen omezeném nákladu, například pro úzký okruh čtenářů.
·                     Vydáváte knihu v nějakém nezvyklém formátu, který by se vám nepodařilo protlačit přes             nakladatelství.
·                     Nepodařilo se vám oslovit s vaším rukopisem některé ze zaběhnutých nakladatelství, přesto       své knize věříte a chcete zkusit štěstí na knižním trhu sami.
·                     (…)
šálek na knihách
Pokud se jedná o vydání vaší první knihy, může pro vás představovat dobrou zprávu skutečnost, že existuje řada nakladatelství, které vám vydání knihy samonákladem zprostředkují. Lidé v těchto firmách mají obvykle dostatek zkušeností s vydáváním a rádi vám pomohou s prvotními obtížemi. I přes ně pak můžete oslovit například grafiky, pokud potřebujete navrhnout knižní přebal, pomohou vám s vyřízením ISBN nebo s oslovením tiskárny.
Při vydání knihy samonákladem text obvykle neprochází klasickým redakčním procesem, proto se doporučuje připlatit si za profesionální korekturu. I v tom nejlepším rukopisu zůstanou nepovšimnuté chyby, které by měla korektura prováděná nezaujatým člověkem vychytat – a bez chyb půjde vaše kniha kvalitativně samozřejmě nahoru.
Na co se při vydání knihy samonákladem připravit?
·                     Na finanční náklady,
·                     Na časovou náročnost,
·                     Na nutnost zařídit si vlastní propagaci,
·                     Na vlastní distribuci.
tisk slov
Vydání knihy samonákladem sebou může nést řadu problémů, zároveň vám však umožní zcela proniknout do procesu vydávání a řídit si ho dle vlastního uvážení. Máte-li tedy vlastní vizi, jak by měla publikace vypadat, a nechcete, aby vám do toho kdokoli mluvil, je to vhodná cesta pro vás.
Máte již dopsaný rukopis? A věříte své knize natolik, abyste do ní investovali další peníze, čas a práci? Pak neváhejte a vydejte ji!