Tu pusu ale musíte otevřít

Bolí Vás zub? Automaticky se odeberete k zubaři. To je tak prosté. Ostatně s jakýmkoliv zubním problémem se obrátíte na stomatologa. Jde o odborného lékaře, který se stará o část našeho těla. Jenže, ono to není tak jednoduché. Zvláště pro některé lidi je zubní ordinace liberec místností, bez které se rádi obejdou.

zubní ordinace

Strach ze zubaře je běžný.

Každý zná ten nepříjemný pocit, kdy si otevře ústa na svého stomatologa, a od té chvíle nemůže mluvit. Musí jen čekat, co se bude dít. Mnozí si ale sednou a ústa mají zarputile semknutá. Co Vám může stomatolog udělat, když je neotevřete? Nic. A o to některým pacientům jde především. Jejich strach je větší, než celá zubní ordinace liberec!

Raději strach překonejte.

Tak dobře. Přelstíte stomatologa tím, že ústa prostě neotevřete. Vyhráli jste. To ano. Protentokrát ano. Ale nemůžete být přece tak krátkozrací. Vy nevíte, co Vás čeká potom? Záněty zubů, dásní, zápach z úst. A to nejsou jen kosmetické vady. To jsou skutečné, zdraví a život ohrožující nemoci.

V hlavě nemáte jen ústní dutinu, ale i mozek a spoustu nervových vláken. A víte, jaké bolesti dokáže způsobit zánět, např. trojklanného nervu? Víte, i ona obyčejná bolest zasaženého zubu, nebo dásně dokáže člověka dovést až k těm nejkrajnějším myšlenkám. Musíte si to nejprve sami zažít, abyste pochopili, že návštěva zubní ordinace liberec musí být pravidelná? Abyste takovým stavům předešli? Abyste je nikdy nemuseli prožívat!?

čokoláda

Preventivní prohlídky u zubaře nejsou pro srandu králíkům. Jsou to prohlídky, při kterých včas odhalíte drobné zádrhele, které by se mohly rozvinout v pěknou polízanici. Nenechte se strachem ze zubaře odlákat od návštěvy zubní ordinace liberec! Za pár týdnů od prvních příznaků zubního kazu ve Vašich ústech se můžete dostat do situace, kdy bezesné a probdělé noci budou Vaším nerozlučným společníkem. Samozřejmě s vydatnou bolestí, která nebude povolovat. Nenechte to dojít tak daleko a začněte se svým strachem bojovat.