Menstruační kalíšek Vám usnadní život

Žádná žena nemá tyto dny, kdy přichází menstruace ráda. Menstruační kalíšek Vám tyto dny dokáže trochu ulehčit. Jedná se o hygienickou pomůcku, kterou lze opakovaně použít během menstruace. Vyrábí se z měkkého silikonu nebo z latexu. Silikon se normálně používá ve zdravotnictví, a tedy není na něj znát téměř žádná alergická reakce. Latex oproti tomu alergickou reakci vyvolává častěji. Dle studie je kalíšek mnohem lepší než tampon. Materiál kalíšku nemá přilnavost na bakterie a není napuštěn žádnými chemikáliemi. Velkým plusem menstruačního kalíšku je, že pokud je správně zaveden, nemůže z něj unikat žádná krev. Je také vhodný při každém sportu. Od jízdy na kole až k plavání. A ani v noci se ho nemusíte vzdávat.
značka v kalendáři.jpg

Jak menstruační kalíšek používat?

 
Nebojte se, že Vám to nepůjde. Je to pouze na grifu, který musíte získat a taky na správné poloze zavedeného kalíšku. Neměla byste jej při nošení cítit. Pokud si při prvním zavedení nebudete jistá, nebojte se použít i slipovou vložku. První zavedení kalíšku vyzkoušejte ještě před začátkem menstruace, tak abyste našla správné umístění, které pro Vás bude to vyhovující. Kalíšek pokud někam položíte, před dalším použití 5 minut vyvařte.
čtyři ženy.png
Při používání během menstruace kalíšek stačí pouze vyjmout a opláchnout pod čistou vodou. Při zavádění se doporučuje poloha v podřepu a využití lubrikačního gelu pro snazší zavádění. Ale není vždy potřeba. Při manipulaci s kalíškem vždy dbejte čistých rukou. Kalíšek pojme asi 30 ml tekutiny a tedy je potřeba ho podle síly menstruace vyprázdnit co 4-12 hodin.
menstruační kalíšek.jpg 

Dlouhá životnost a záruka spokojenosti

 
Pokud jednou tuto vychytávku vyzkoušíte, už nebude chtít jinak. Je to pouze o zvyku. Používání totiž menstruačního kalíšku je pro Vás nejen pohodlnější, ale v konečném důsledku i ekonomičtější. Nemusíte celý měsíc myslet na to, že je potřeba koupit tampony nebo vložky a zda jich máte u sebe dost. Životnost tohoto výrobku pro moderní ženu je 5-15 let. A to určitě ocení každá žena. Cena se pohybuje od 300 Kč.