Se správnou filtrací bude spokojený každý majitel bazénu

Podle toho, jak se postavíme k údržbě bazénu, tak bude vypadat i jeho životnost. Je zcela jisté, že pokud budeme chtít mít čistou vodu po celou koupací sezónu, tak se bez filtrace neobejdeme. Její funkce je zcela jednoznačná, ale nadmíru velmi důležitá. Zajišťuje cirkulaci vody, zachytává nečistoty a také promíchá bazénovou chemii do všech míst. Na trhu si můžeme pořídit dva typy filtračních systémů a jedná se o pískový nebo kartušový. Obě dvě filtrace se snaží fungovat na podobném principu, přesto přednost do větších bazénů bychom měli rozhodně dát pískové. Aby fungovala správně a my byli spokojeni s výsledkem, tak budeme muset pořídit písek do filtrace, který je nezbytnou její součástí.

bazénové příslušenství

Pro všechny typy bazénů

Je pravdou, že zrovna písková filtrace se hodí pro všechny typy bazénů a nedělá rozdíly ani v jejich velikosti. Zkrátka si plní zodpovědně svůj úkol. Díky tomu je snad i nejoblíbenější, ačkoliv nám poskytuje ještě další bonusy, jako je snadná údržba, skvělé výsledky a také její dlouhá životnost. V podstatě potřebuje ke své práci filtrační nádobu, vlastní čerpadlo a poté již zmíněný křemičitý písek. Také jí musíme alespoň jedenkrát v týdnu pomoci ulevit od zachycených nečistot a propláchnout jí, k čemuž nám pomůže ovládací ventil. Písek jako takový se může měnit až za 2 nebo 3 roky, tudíž to není roční investice.

písek

Proč zrovna písek

Křemičitý písek je ideální filtrační materiál, jeho složení i nejlépe odpovídá filtrační nádobě. V podstatě funguje na základní přírodní bázi, kdy odděluje nečistoty. Klade protékající vodě z bazénu takový odpor, že jak voda protéká, tak se vlastně čistí. Ta, která úspěšně zdolá pískový odpor, je čistá a vrací se tak zpět do bazénu. Tento princip se běžně používá i při čištění pitné vody. Když si odslouží svoje léta služby, tak přirozeně může ještě posloužit na cestičkách nebo na zahradách či jiných místech, i jako ryze dekorativní přírodní materiál.