Pražené mandle pro zdravé zobání

Večer máte romantiku, k tomu dobré víno a v mnoha případech nesmí chybět pražené mandle. V čem jsou tak výborné a jaký vliv mají na naše tělo?

Madle jsou skvělé pro naše tělo

Možná jste to nevěděli, ale mandle jsou velmi zdravé pro naše tělo. Díky konzumací mandlí do těla dostáváte zásoby antioxidantů. Ty, jak víme zpomalují proces stárnutí, ale také potlačují určité nemoci. Také mají velmi dobrý vliv na rakovinu. Mandle jsou mimo to i velmi bohaté na proteiny a další živiny jako jsou vlákniny, vitamín E a další. Kromě toho mají mandle skvělý účinek na naše srdíčko. Proto když už potřebujete večer něco zobat u televize nebo v práci určitě vybírejte mandle. Nejen, že tím zaženete chuť třeba na něco sladkého, ale také děláte i dobrý skutek pro Vaše tělo. A to se Vám časem za top odvděčí.

mandle

Pražené mandle

Pražené mandle můžeme koupit v různých supermarketech. Stačí si vybrat z mnoha značek, které je nabízejí. V dnešní době existují i firmy, které mají i e-shopy zaměřené čistě jen na prodej ořechovin a vy si zde můžete zakoupit pražené mandle i ve větších baleních. Mandle je potřeba chránit před vzduchem. Proto je dobré vždy nedojedené sáčky pořádně zavřít. Teplota pro šetrné skladování je v suchu a chladu. Pokud se stane, že Vám mandle žluknou, a to se stává i stářím mandle vyhoďte a tyto mandle už nekonzumujte. Pokud potřebujeme, aby mandle vydrželi co nejdéle stačí je dát do lednici. Tak to vydrží až půl roku. Samozřejmě je možné je dát i do mražáku. V tomto skladování Vám poté vydrží dokonce až dva roky.

mandle

Pražené mandle doma

Pražené mandle si můžete udělat i doma. Není to nic složitého. A jak na to? Nejprve si do hrnce dáme vodu a při dosažení bodu varu do ní mandle nasypeme. Stačí nechat projít varem pouze dvě minuty. Poté mandle vytáhneme a oloupeme. Poté stačí do pánve dát jen máslo a mandle na něm opékáme. Při tom dáváme pozor ať se nespálí. Pražené mandle osolíme a můžeme se pustit do konzumace této dobroty. Samozřejmě to jde na sladko.