Bidetová sedátka pro pocit čistoty

Bidet je velice praktickým prvkem v domácnosti. Není žádný důvod, proč takové vybavení toalet a koupelen běžně nepoužívat. Bidet je možné v současné době koupit nejen jako celé vybavení, ale třeba jako pouhé bidetové sedátko. Na trhu jsou dostupné i toalety, které v sobě mají zabudovaný bidet a dokonce s různými funkcemi. Ty zahrnují, že si pro co nejlepší hygienu můžete nastavit:
ü  způsob mytí
ü  teplotu vody
ü  různé další funkce
bidet v koupelně
Samostatný bidet může být jak stojací, u něhož je možné si navolit výšku, do jaké má být nastaven, tak podlahový bidet, který má výšku pevně danou a je nutné jej na podlaze otírat. Existují již však i klozety, které jsou vybaveny sprškou, anebo bidetovým sedátkem. Ty jsou výhodné zejména v těch domácnostech, kde není dostatek prostoru pro samostatný bidet.

Bidetové sedátko

Toto praktické sedátko spojuje výhody bidetu. Navíc šetří místo a obvykle nabízí více funkcí, než klasický bidet, který má vodovodní baterii. Pokud se rozhodnete pro nákup bidetového sedátka, je třeba velmi dobře zvážit správný typ tohoto sedátka v souvislosti s již umístěnou klozetovou mísou. Všechny typy totiž nejsou vzájemně kompatibilní s jinými klozetovými mísami. Důležitý přitom není vzhled, ale obzvláště pohodlí.
bidet a wc
Základní vybavení bidetového sedátka
Všechny typy bidetových sedátek jsou vybaveny:
ü  Základní funkcí spršky z trysky. Ta je potom umístěna na plastovém ramínku. Často bývají sedátka doplněny dotykovým ovládáním z modulu, který je upevněný na straně bidetového sedátka.
ü  Navíc je běžnou součástí téměř každého bidetového sedátka funkční samočištění. Toto samočištění zajišťuje umývání trysky i samotného ramínka.
ü  Standardem bývá také sušení sedátka.
ü  U dražších typů bidetových sedátek jsou již zabudované také oscilační masážní sprchy a mnoho dalších funkcí pro dokonalou intimní hygienu.